Stypendium
Stypendia dla Polonii im. Andersa
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej uruchomiła program stypendialny umożliwiający młodzieży polonijnej podjęcie studiów w Polsce.
W programie mogą wziąć udział osoby posiadające udokumentowane polskie pochodzenie lub Kartę Polaka, ale też - co jest nowością - osoby posiadające polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego kraju, które cały okres kształcenia odbywały na poziomie szkoły średniej poza granicami Polski.
W ramach Programu oferowane jest comiesięczne stypendium w wysokości od 1250 zł do 1700 zł w zależności od poziomu kształcenia.
Studia mogą być poprzedzone rocznym kursem przygotowawczym do studiów w Polsce (również na warunkach stypendialnych). Celem kursu przygotowawczego jest pogłębienie znajomości języka polskiego oraz wiedzy z przedmiotów kierunkowych związanych z tokiem przyszłych studiów.
Wioski w tegorocznym naborze można składać do 18 maja 2021 roku w systemie teleinformatyczny NAWA.
Informacje
Zobacz także
Stypendia MKiDN dla cudzoziemców
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzi program stypendialny dla cudzoziemców polskiego pochodzenia lub narodowości polskiej studiujących na uczelniach artystycznych.
Program Stypendialny dla Polonii im. gen. Władysława Andersa
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zaprasza do składania wniosków osoby, które posiadają Kartę Polaka lub mają udokumentowane polskie pochodzenie i planują rozpocząć studia w Polsce. W obecnej edycji o stypendium może ubiegać się młodzież niezależnie od kraju pochodzenia i posiadanego obywatelstwa (z wyłączeniem osób posiadających również obywatelstwo polskie).
Program stypendialny Poland My First Choice – studia II stopnia
Celem programu jest zachęcenie zdolnej młodzieży z różnych krajów do podejmowania studiów na najlepszych polskich uczelniach.
POLONISTA – Program stypendialny dla studentów i naukowców
Celem Programu jest upowszechnianie języka polskiego w świecie przez umożliwienie obcokrajowcom zainteresowanym językiem polskim i polską kulturą podjęcia studiów lub realizacji projektów badawczych w Polsce. Program adresowany jest do studentów studiów polonistycznych, polonoznawczych lub programów polskich realizowanych m.in. w ramach studiów slawistycznych (w zakresie języka polskiego, kultury polskiej i wiedzy o Polsce) oraz do naukowców z zagranicznych uczelni i instytucji naukowych.