Статья / интервью
#ScienceForUkraine
#ScienceForUkraine to grupa wolontariuszy - studentów i naukowców z instytucji akademickich w Europie i na całym świecie. Celem ich wspólnej inicjatywy jest zbieranie i rozpowszechnianie informacji o ofertach pracy i stypendiach w europejskich ośrodkach akademickich dla badaczy i badaczek bezpośrednio dotkniętych niedawną rosyjską inwazją na Ukrainę.

Szanowni Państwo,
podobnie jak cała Europa jesteśmy wsatrząśnięci rosyjską napaścią na Ukrainę. W obliczu działań wojennych toczących się za naszą wschodnią granicą, trudno jest zachować spokój i angażować w codzienne obowiązki. Aby pomóc naszym ukraińskim kolegom i koleżankom, z wolontariuszkami i wolontariuszami z Europy i świata powołaliśmy inicjatywę ScienceForUkraine.
Naszym celem jest zbieranie i rozpowszechnianie informacji o możliwościach wsparcia oferowanego studentom i naukowcom z Ukrainy przez instytucje akademickie na poziomie krajowym i międzynarodowym. Nasza inicjatywa rozwija się bardzo dynamicznie, odzew instytucji jest ogromny i coraz trudniej nam odpowiadać na wszystkie zgłoszenia płynące z całego świata.
Niestety, te informacje nie docierają do potencjalnych beneficjentów, dlatego potrzebujemy Państwa pomocy w upowszechnianiu naszej inicjatywy!
Jeśli chcecie się Państwo dołączyć do naszych działań, poniżej udostępniamy informacje, jak możecie to zrobić. Razem zrobimy więcej!
-
Podzielcie się informacją i linkiem do naszej strony ScienceForUkraine.eu ze swoimi znajomymi,
-
Śledźcie „ScienceForUkraine” na Twitterze: https://twitter.com/Sci_for_Ukraine i udostępniajcie nasze treści na swoim profilu,
-
Umieśćcie banner „ScienceForUkraine” na Państwa prywatnej stronie lub stronie instytucji,
Link do folderu z bannerami -
Roześlijcie naszą ulotkę do osób zainteresowanych, w szczególności Ukrainek i Ukraińców:
-
Jeśli chcą i mogą Państwo bardziej się zaangażować, będziemy szczególnie wdzięczni za kolportowanie wydrukowanych ulotek w miejscach recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy w Państwa miastach. W sprawie szczegółów prosimy kontaktować się z Magdaleną Wnuk (magdalena.wnuk@ibl.waw.pl).
Informacje o tym, jak można się włączyć w inicjatywę można także naleźć na oficjalnej stronie „ScienceForUkraine”.
Będziemy wdzięczni za rozesłanie informacji o tych inicjatywach w Państwa kanałach.
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami
Zespół Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PAN