Полонистический бюллетень

Издательская новинка

okładka publikacji
Дата размещения: 22.09.2023
glottodydaktyka

200 sposobów jak skutecznie przygotować uczniów do egzaminu GCSE. Przewodnik metodyczny do podręcznika "Język, tożsamość, kultura wśród młodzieży polonijnej w Wielkiej Brytanii"

ISBN:
978-83-67637-88-6

Przedstawiamy Państwu przewodnik metodyczny dla nauczycieli do podręcznika Język, tożsamość, kultura. Wśród młodzieży polonijnej w Wielkie Brytanii, zatytułowany 200 sposobów, jak skutecznie przygotować uczniów do egzaminu GCSE.

Przewodnik został stworzony z myślą o wsparciu nauczycieli w przygotowaniu uczniów do egzaminów oraz w prowadzeniu efektywnych i interesujących lekcji języka polskiego jako języka odziedziczonego, drugiego i obcego. Obejmuje on różnorodne tematy i metody pracy, które pomogą w skutecznym nauczaniu oraz rozwijaniu umiejętności językowych. Każda z wyróżnionych w nim sekcji skupia się na innym aspekcie nauczania i przygotowywania uczniów do egzaminów GCSE.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach Programu Promocja Języka Polskiego.

Информация

Начало событияГод публикации:
2023
Страниц:
58
Дата размещения:
22 сентября 2023; 15:12 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
22 сентября 2023; 15:14 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

22.09.2023
glottodydaktyka

Język, tożsamość, kultura wśród młodzieży polonijnej w Wielkiej Brytanii. Podręcznik przygotowujący do egzaminu GCSE z języka polskiego

Автор/Редактор: Katarzyna Duda, Dorota Hrycak-Krzyżanowska, Marlena Olechowska, Agata Roćko

Zapraszamy do korzystania z podręcznika przygotowującego do egzaminu GCSE z języka polskiego.

12.11.2024
glottodydaktyka

Warszawa i Ryga w piosence na lekcjach języka polskiego jako obcego

Автор/Редактор: Krystyna Barkowska, Katarzyna Duda, Marlena Olechowska, Agata Roćko

Warszawa i Ryga w piosence na lekcjach języka polskiego jako obcego to materiały edukacyjne z ćwiczeniami rozwijającymi sprawność rozumienia ze słuchu oraz umiejętność pracy z tekstem poetyckim, adresowane do uczących się języka polskiego jako obcego, drugiego i odziedziczonego, którzy opanowali polski alfabet oraz reprezentują poziomy biegłości językowej od A1 do C1 w skali Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego (ESOKJ).

22.09.2023
glottodydaktyka

„Ryby, żaby, raki” czy „Rupaki”? Złota dziesiątka poezji polskiej na lekcjach języka polskiego jako obcego/drugiego

Автор/Редактор: Samanta Busiło, Katarzyna Duda, Marta Koperska, Marlena Olechowska, Agata Roćko

Zapraszamy do korzystania z darmowych materiałów do nauczania języka polskiego jako obcego/drugiego.

05.10.2020
Языкознание

Systemowy trening językowy. STJ-Dysleksja. O rozwijaniu kompetencji komunikacyjnej uczniów dyslektycznych w starszych klasach szkoły podstawowej w ramach edukacji polonistycznej

Автор/Редактор: Ewa Boksa

Ewa Boksa - dr n. hum., językoznawca, adiunkt w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz neurologopeda w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego prowadzonym przez Centrum Medyczne Zdrowie w Kielcach. Autorka monografii naukowych „Dysfagia z perspektywy zaburzeń komunikacji językowej u dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami sprzężonymi” (Kraków 2016 r.) oraz wielu artykułów poświęconych normom komunikacyjnym oraz zaburzeniom komunikacji o podłożu neurologicznym (publikowanych w czasopismach naukowych, między innymi w Logopedii oraz Neurologii Dziecięcej.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах