Полонистический бюллетень

Издательская новинка

Kamil Banaszewski | Uniwersytet Zielonogórski
Дата размещения: 10.05.2019
Журналистика

"Mozaika faktów. Reportaże literackie"

Автор/Редактор:
Издательство:
ISBN:
978-83-951197-3-6

„Mozaika faktów” pod redakcją Kamili Gieby i Jessiki Woźniak-Szaramy to zbiór reportaży, których autorami są m.in. studenci polonistyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wydawcą publikacji jest Instytut Filologii Polskiej. 

Dzieła te są rezultatem kursu kreatywnego pisania reportażu literackiego. Wzięli w nim udział studenci z kierunków: filologia polska, filologia angielska, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, filologiczna obsługa Internetu i e-edytorstwo, literatura popularna i kreacje światów gier. Tematy podejmowanych reportaży zostały samodzielnie wybrane przez studentów.

We wprowadzeniu czytelnik może się dowiedzieć, że najczęstszą inspiracją do napisania reportażu było najbliższe środowisko studentów. Pisali o tym, co ich interesuje, ciekawi, ale również niepokoi. Ta wielowątkowość skutkuje dużą różnorodnością treści. Dr Kamila Gieba i Jessika Woźniak-Szaramy, które redagowały publikację, we wprowadzeniu tłumaczą, że rozmaitość opublikowanych tekstów świadczy o hybrydyczności i niestabilności samego gatunku, znajdującego się na granicy między literaturą a dziennikarstwem. Tak skomponowane reportaże, przypominają ową mozaikę, która zbudowana jest z wielu elementów, o różnych kolorach i kształtach (...).  

Oliwia Sempoch, studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim, fragment artykułu pt. ,,Mozaika faktów. Reportaże literackie”, czyli twórczość pisarska studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego  

Содержание

Kamila Gieba, Jessica Woźniak-Szarama

WPROWADZENIE, s. 7

Małgorzata Polit

SPOJRZENIE ZZA KRAT, s. 11

Patrycja Jeleńczak

PIERWSZY (K)ROK, s. 21

Magdalena Jurczak

MACIERZYŃSTWO: PRZEKLEŃSTWO CZY DAR?, s. 27

Dominika Zielińska

WIĘKSZOŚĆ BARIER RODZI SIĘ W GŁOWIE, s. 35

Aleksandra Jakkielska

WIĘZIENNY RYTM, s. 41

Alicja Kłos

DOM, s. 47

Piotr Gulewski

PISARSTWO OKIEM MŁODYCH, s. 57

Marcin Mielcarek

CO W TRZCINIE HUCZY?, s. 71

Filip Kubiszewski

PIWNICE I PRZEGRYWY, s. 79

Agnieszka Batyra

DÉJÀ VU, s. 85 

***

LOKATOR M1 — Z PAMIĘTNIKA MIZANTROPA , s. 95

Информация

Начало событияГод публикации:
2018
Дата размещения:
10 мая 2019; 19:50 (Magdalena Jurewicz-Nowak)
Дата правки:
24 мая 2019; 10:32 (Magdalena Jurewicz-Nowak)

Смотреть также

24.02.2021
Языкознание

Wartości językowe i kulturowe obecne w czasopiśmiennictwie polskim po roku 1989

Автор/Редактор: Monika Katarzyna Kaczor, Anastazja Beata Seul

Aksjologia, pozostając domeną filozofii, budzi zainteresowanie przedstawicieli różnych dyscyplin – zwłaszcza humanistycznych i społecznych. Świat wartości obecny był w kulturze od zarania dziejów – obecny jest także i dziś. Świadectwem tej obecności jest także współczesne czasopiśmiennictwo.

12.06.2024
Инне

Pięćdziesiąt lat zielonogórskiej polonistyki. Księga jubileuszowa

Автор/Редактор: Iwona Pałucka-Czerniak, Marta Ruszczyńska

Książka powstała z okazji jubileuszu powstania zielonogórskiej polonistyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zawiera część wspomnieniowo-informacyjną oraz naukową. 

17.05.2019
Языкознание

„Estetyka językowa w komunikowaniu. Prace dedykowane Profesorowi Marianowi Bugajskiemu”

Автор/Редактор: Monika Katarzyna Kaczor, Magdalena Steciąg

Tom „Estetyka językowa w komunikowaniu” jest kontynuacją cyklu poświęconego zagadnieniom związanym z szeroko rozumianą komunikacją językową, który został przed dekadą zainicjowany w Zakładzie Komunikacji Językowej Uniwersytetu Zielonogórskiego refleksją nad normą w komunikowaniu (Norma a komunikacja, Wrocław 2009). (...)

27.11.2018
Инне

Visuality from Intercultural Perspectives. Technology of Images in Communication, Art and Social Sciences

Автор/Редактор: Aleksandra Łukaszewicz Alcaraz

Zapraszamy do lektury pierwszej monografii wydanej w ramach projektu TICASS, która prezentuje wstępne rezultaty współpracy badawczej w projekcie finansowanym przez Komisje Europejską w Horyzont 2020. Książka rozwija rozumienie funkcjonowania przestrzeni wizualnej w różnych miejscach i kulturach oraz wskazuje jak różne formy wizualnej alfabetyzacji kształtują komunikację wewnątrz i pomiędzy społecznościami.  

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах