Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 07.12.2016 - 09.12.2016
Дата размещения: 01.10.2016

KulTube 2.0 – Czas Youtuberów / Konferencja

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Lublin
Организаторы:
Целевые аудитории:
Студенты, аспиранты, Другие

Studenckie Koło Naukowe Cyberkultury działające przy Instytucie Kulturoznawstwa UMCS ma przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w konferencji zatytułowanej KulTube 2.0 – Czas Youtuberów.

Serwis YouTube ma ogromne znaczenie oraz wpływ na współczesną kulturę. Portal ten stał się istotną konkurencją dla telewizji, wpłynął na jej przeobrażenia, a dla wielu osób zastąpił to medium. Pewnym jest, że YouTube, jak żadne inne medium kształtuje kulturę i oferuje nowe formy spersonalizowanej komunikacji.YouTube to już nie tylko portal umożliwiający wymianę materiałów wideo, stał się on wspólnotą ludzi dzielących się z innymi swoimi pasjami, twórczością i wiedzą.

Zagadnienia poruszane podczas konferencji mają na celu przedstawienie i przybliżenie pracy Youtuberów, ukazanie procesu tworzenia oraz ukazanie życia Youtubera „od kuchni”.

Wydarzenie będzie podzielone na trzy panele tematyczne, które będą wyznaczały przestrzeń dyskusji nad poszczególnymi zagadnieniami: gameplaye, lifestyle oraz moda/uroda. Skupimy się na rosnącej popularności poszczególnych kanałów oraz środowisk.Pragniemy, aby zaproszeni goście reprezentujący vlogosferę i prelegenci opowiedzieli uczestnikom konferencji o swojej pracy, etapach tworzenia swoich produkcji oraz roli jaką YouTube odgrywa we współczesnej kulturze.

Omawiane zagadnienia będą dotyczyły:

  • Youtuberzy twórcy opinii czy celebryci?
  • Youtuber zawód przyszłości?
  • YouTube i kultura narcyzmu
  • YouTube i inne media
  • YouTube medium alternatywne?
  • YouTube i kultura konwergencji
  • YouTube transmisja z życia
  • YouTuberzy tworzący internetową kulturę
  • Kultura Gamerów – skąd ich popularność?
  • Niecenzuralne treści jako strategia zdobywania popularności na YouTube
  • Dziennikarstwo internetowe w czasach YouTube
  • Rozwój wideoblogów lifestyle’owych i fenomen ich popularności
  • Życie YouTuberów “od kuchni”
  • Procesy tworzenia oraz kreowania prac
  • Poradniki modowo-urodowe i ich wpływ na odbiorców
  • YouTube w działaniach marketingowych

Planowany czas wystąpień każdego referenta wynosi od 15 do 20 minut.

Zgłaszać mogą się studenci, doktoranci oraz wszyscy zainteresowani tematyką konferencji.

Prosimy o nadsyłanie abstraktów poprzez wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej do dnia 15 września 2016 r. na adres: sknck.umcs@gmail.com.

Informacja o kwalifikacji uczestników zostanie przesłana do dnia 01 października 2016 r.

Opłata konferencyjna: 100 zł

Planujemy wydać publikację pokonferencyjną w postaci recenzowanego ebooka.

Serdecznie zapraszamy!

Przewodniczący komitetu organizacyjnego: dr Radosław Bomba

Sekretarze:
Anna Wuls
Paulina Olszewska

Do pobrania: KulTube- Zgłoszenie

Информация

Подача заявок для докладчиков до:
15.09.2016 21:30
Дата размещения:
1 октября 2016; 19:50 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
1 октября 2016; 19:50 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

30.03.2016

Ścieżkami Pisarzy: Kraków zmitologizowany / III Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Kraków od wieków zajmuje szczególne miejsce na mapie polskich oraz europejskich wyobrażeń kulturowych. Mitologizacji poddano nie tylko historyczne początki grodu Kraka, jego poszczególne obszary, obiekty oraz bohaterów literackich czy legendarnych, ale też jego późniejsze dzieje i rozwój. Mity krakowskie są wielodyskursywną siatką, która na poziomie symbolicznym oplata miasto i otwiera przed nim nowe formy egzystencji. Ich oddziaływanie od niepamiętnych czasów skłaniało artystów, pisarzy i ludzi kultury do podejmowania z nimi dyskusji, która często prowadziła do demitologizacji poszczególnych aspektów ustrukturyzowanych już wyobrażeń.

23.09.2016

Humanistyka jako translacja i komunikacja

Dyskusje na temat miejsca humanistyki we współczesnym świecie toczą się nie od dzisiaj i temat ten był przedmiotem wielu konferencji i seminariów. Naszym celem i zadaniem jest wpisać się niejako w ten dyskurs, proponując zarazem określone spojrzenie na rolę humanistyki – czy możemy traktować ją jako sztukę tłumaczenia? Jak chcemy rozumieć tę translację?

20.05.2017

Kultura seriali / Ogólnopolska konferencja naukowa

Kultura seriali i metody ich oglądania zmieniły się diametralnie od momentu wdrożenia mediów innych niż tylko stacje telewizyjne. Pojawiające się nowe formuły produkcji i dy­strybucji seriali wpłynęły na ukształtowanie się nowych zjawisk dotyczących odbioru treści i wykształciły potrzebę tworzenia narracji dostosowanych – także tematycznie i w zakresie długości trwania – do nowoczesnego widza. Dlatego organizatorów Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Kultura seriali" – występujących w ramach konsorcjum Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego i Ośrodka Badawczego Facta Ficta – interesować będzie m.in.:

12.04.2016

Kultura narodowa - między swoistością i uniwersalizmem

Katedra Historii Kultury Intelektualnej Instytutu Kulturoznawstwa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz „Roczniki Kulturoznawcze KUL” organizują w dniu 12 maja 2016 r. czwartą Ogólnopolską konferencję naukową z cyklu „Kultura i metoda” pt. Kultura narodowa - między swoistością i uniwersalizmem.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах