Событие
"Prometej" 50 lat później
Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, Towarzystwo Studiów Dziennikarskich w Rzeszowie zapraszają na konferencję popularno-naukową z okazji 50. rocznicy ukazania się pierwszego numeru miesięcznika „Prometej”.
„Prometej” 50 lat później
(nowy termin)
Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają badaczy, studentów, dziennikarzy, współpracowników i sympatyków „Prometeja”. Organizatorzy proponują skupienie się na następujących, przykładowych kwestiach:
- "Prometej” w regionalnym i krajowym systemie medialnym lat 70. XX wieku;
- „Prometej” jako projekt modernizacyjny;
- Role społeczne dziennikarzy i sympatyków „Prometeja”;
- Wartości wskazywane w publikacjach „Prometeja”;
- Gatunki dziennikarskie i język publikacji „Prometeja”.
Zgłoszenia do udziału sesjach naukowych konferencji wraz ze streszczeniem referatu (150-200 słów) przyjmuje do 31 stycznia 2020 roku dr hab. prof. UR Wojciech Furman pod adresem: wojciech.furman@ur.edu.pl. Zgłoszenia do udziału w sesji popularnej przyjmowane są pod tym samym adresem i w tym samym terminie. Informacja zwrotna dla autorów zaakceptowanych zgłoszeń zostanie przesłana do 20 lutego 2019 roku. Koszt udziału w konferencji wynosi 60 zł, kwota ta zostanie przeznaczona na catering. Dodatkowo udział w kolacji podczas okolicznościowego spotkaniaw Hotelu Prezydenckim kosztuje 60 zł od osoby. Należność tę (60 lub 120 zł) należy do 29 lutego 2020 roku wpłacić na konto:
Towarzystwo Studiów Dziennikarskie
al. Rejtana 16 C, 35-959 Rzeszów
97 1240 4751 1111 0000 5513 3359 z dopiskiem "Prometej” wraz nazwiskiem uczestnika konferencji.
Organizatorzy proponują zakwaterowanie w Hotelu Prezydenckim położonym blisko miejsca konferencji i oferującym przystępne ceny. Rezerwacji należy dokonać samodzielnie pod adresem http://www.hoteleprezydenckie.pl/rezerwacje Hotel (A) i miejsce konferencji (B) widać na mapce https://drive.google.com/open?id=1scCb6QFRUuUIPx1H17cl1PvceJIc58Vh&usp=shari
Organizatorzy przewidują wydanie okolicznościowej publikacji nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tekst referatu przeznaczony do publikacji i przesłany do 30 kwietnia 2020 roku na adres wojciech.furman@ur.edu.pl nie może przekraczać objętości 30 tys. znaków ze spacjami. Warunkiem publikacji jest przedstawienie referatu podczas konferencji oraz dwie pozytywne recenzje. Wymogi redakcyjne dostępne są pod następującym adresem http://wydawnictwo.univ.rzeszow.pl/Zasady_przygotowania_tekstow_do_druku.pdf
W tym samym terminie 30 kwietnia 2020 roku i pod tym samym adresem organizatorzy oczekują na teksty tych uczestników sesji popularnej, którzy zechcą podzielić się swymi wspomnieniami. W tych przypadkach objętość tekstu nie powinna przekraczać 6 stron normalnego maszynopisu, czyli około 15 tys. znaków ze spacjami. Zachęcamy też do przesyłania skanów zdjęć, które mogłyby zostać przedstawione podczas konferencji w postaci zestawu slajdów.
Komitet honorowy konferencji
Red. Józef Węgrzyn Założyciel i twórca Media Corporation, założyciel i pierwszy redaktor naczelny „Prometeja”
Prof. dr hab. Sylwester Czopek Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego
Dr hab. prof. UR Janusz Pasterski Dyrektor Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa UR
Komitet organizacyjny konferencji
Dr hab. prof. UR Alicja Jakubowska-Ożóg Kierownik Zakładu Kultury Mediów w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa UR
Dr hab. prof. UR Wojciech Furman Prezes Zarządu Towarzystwa Studiów Dziennikarskich w Rzeszowie
Dr Jan Wolski Adiunkt w Zakładzie Kultury Mediów UR
Dr Krystyna Gielarek-Gorczyca Adiunkt w Zakładzie Kultury Mediów UR