Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 15.06.2020 - 15.06.2020
Дата размещения: 20.11.2019

"Prometej" 50 lat później

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Rzeszów
Организаторы:
Целевые аудитории:
Студенты, аспиранты, Учителя, Другие

Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, Towarzystwo Studiów Dziennikarskich w Rzeszowie zapraszają na konferencję popularno-naukową z okazji 50. rocznicy ukazania się pierwszego numeru miesięcznika „Prometej”.


„Prometej” 50 lat później
Rzeszów, 15 czerwca 2020 roku
(nowy termin)
Uniwersytet Rzeszowski, budynek A0, ul. Pigonia 1


Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają badaczy, studentów, dziennikarzy, współpracowników i sympatyków „Prometeja”. Organizatorzy proponują skupienie się na następujących, przykładowych kwestiach:

  • "Prometej” w regionalnym i krajowym systemie medialnym lat 70. XX wieku;
  • „Prometej” jako projekt modernizacyjny;
  • Role społeczne dziennikarzy i sympatyków „Prometeja”;
  • Wartości wskazywane w publikacjach „Prometeja”;
  • Gatunki dziennikarskie i język publikacji „Prometeja”.

Zgłoszenia do udziału sesjach naukowych konferencji wraz ze streszczeniem referatu (150-200 słów) przyjmuje do 31 stycznia 2020 roku dr hab. prof. UR Wojciech Furman pod adresem: wojciech.furman@ur.edu.pl. Zgłoszenia do udziału w sesji popularnej przyjmowane są pod tym samym adresem i w tym samym terminie. Informacja zwrotna dla autorów zaakceptowanych zgłoszeń zostanie przesłana do 20 lutego 2019 roku. Koszt udziału w konferencji wynosi 60 zł, kwota ta zostanie przeznaczona na catering. Dodatkowo udział w kolacji podczas okolicznościowego spotkaniaw Hotelu Prezydenckim kosztuje 60 zł od osoby. Należność tę (60 lub 120 zł) należy do 29 lutego 2020 roku wpłacić na konto:

Towarzystwo Studiów Dziennikarskie
al. Rejtana 16 C, 35-959 Rzeszów
97 1240 4751 1111 0000 5513 3359 z dopiskiem "Prometej” wraz nazwiskiem uczestnika konferencji.

Organizatorzy proponują zakwaterowanie w Hotelu Prezydenckim położonym blisko miejsca konferencji i oferującym przystępne ceny. Rezerwacji należy dokonać samodzielnie pod adresem http://www.hoteleprezydenckie.pl/rezerwacje Hotel (A) i miejsce konferencji (B) widać na mapce https://drive.google.com/open?id=1scCb6QFRUuUIPx1H17cl1PvceJIc58Vh&usp=shari

Organizatorzy przewidują wydanie okolicznościowej publikacji nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tekst referatu przeznaczony do publikacji i przesłany do 30 kwietnia 2020 roku na adres wojciech.furman@ur.edu.pl nie może przekraczać objętości 30 tys. znaków ze spacjami. Warunkiem publikacji jest przedstawienie referatu podczas konferencji oraz dwie pozytywne recenzje. Wymogi redakcyjne dostępne są pod następującym adresem http://wydawnictwo.univ.rzeszow.pl/Zasady_przygotowania_tekstow_do_druku.pdf

W tym samym terminie 30 kwietnia 2020 roku i pod tym samym adresem organizatorzy oczekują na teksty tych uczestników sesji popularnej,  którzy zechcą podzielić się swymi wspomnieniami. W tych przypadkach objętość tekstu nie powinna przekraczać 6 stron normalnego maszynopisu, czyli około 15 tys. znaków ze spacjami. Zachęcamy też do przesyłania skanów zdjęć, które mogłyby zostać przedstawione podczas konferencji w postaci zestawu slajdów.


Komitet honorowy konferencji
Red. Józef Węgrzyn Założyciel i twórca Media Corporation, założyciel i pierwszy redaktor naczelny „Prometeja”
Prof. dr hab. Sylwester Czopek Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego
Dr hab. prof. UR Janusz Pasterski Dyrektor Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa UR

Komitet organizacyjny konferencji
Dr hab. prof. UR Alicja Jakubowska-Ożóg Kierownik Zakładu Kultury Mediów w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa UR
Dr hab. prof. UR Wojciech Furman Prezes Zarządu Towarzystwa Studiów Dziennikarskich w Rzeszowie
Dr Jan Wolski Adiunkt w Zakładzie Kultury Mediów UR
Dr Krystyna Gielarek-Gorczyca Adiunkt w Zakładzie Kultury Mediów UR

Информация

Адрес:
Uniwersytet Rzeszowski, budynek A0, ul. Pigonia 1
Подача заявок для докладчиков до:
31.01.2020 12:00
Подача заявок для участников до:
31.01.2020
Оплата:
60 zł
Дата размещенияСкачать:
Опубликовал:
Дата размещения:
20 ноября 2019; 15:17 (Wojciech Maryjka)
Дата правки:
12 марта 2020; 10:53 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

13.03.2020

Jerzy Pleśniarowicz – człowiek wielu talentów (teatr, dzieło translatorskie, poezja). W stulecie urodzin

Uniwersytet Rzeszowski, Kolegium Nauk Humanistycznych, Zakład Literatury Polskiej XX i XXI wieku, Zakład Kultury Mediów zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej Jerzy Pleśniarowicz – człowiek wielu talentów (teatr, dzieło translatorskie, poezja). W stulecie urodzin, która odbędzie się 24 listopada 2020 roku.

07.11.2018

Ogólnopolska konferencja naukowa: „Język nasz ojczysty – prawda, dobro, piękno”

Zakład Języka Polskiego Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego wraz z rzeszowskim odziałem Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego zapraszają na konferencję z cyklu Język nasz ojczysty”, która odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

05.04.2018

VII Rzeszowska Sesja Logopedyczna Dys-problemy bez tremy. Współczesne metody wsparcia i terapii osób z dysleksją rozwojową

Podyplomowe Studia Logopedii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 1 w Rzeszowie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Rzeszowie mają zaszczyt zaprosić na VII Sesję Logopedyczną "Dys-problemy bez tremy. Współczesne metody wsparcia i terapii osób z dysleksją rozwojową".

12.11.2017

Podkarpacie literackie na przestrzeni wieków / Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Zakład Literatury Staropolskiej i Polskiego Oświecenia Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza do udziału w konferencji naukowej "Podkarpacie literackie na przestrzeni wieków". Wydarzenie oraz wieńcząca je monografia poświęcone będą pisarzom związanym z południowo-wschodnią Polską.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах