Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 15.06.2020 - 15.06.2020
Дата размещения: 20.11.2019

"Prometej" 50 lat później

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Rzeszów
Организаторы:
Целевые аудитории:
Студенты, аспиранты, Учителя, Другие

Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, Towarzystwo Studiów Dziennikarskich w Rzeszowie zapraszają na konferencję popularno-naukową z okazji 50. rocznicy ukazania się pierwszego numeru miesięcznika „Prometej”.


„Prometej” 50 lat później
Rzeszów, 15 czerwca 2020 roku
(nowy termin)
Uniwersytet Rzeszowski, budynek A0, ul. Pigonia 1


Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają badaczy, studentów, dziennikarzy, współpracowników i sympatyków „Prometeja”. Organizatorzy proponują skupienie się na następujących, przykładowych kwestiach:

  • "Prometej” w regionalnym i krajowym systemie medialnym lat 70. XX wieku;
  • „Prometej” jako projekt modernizacyjny;
  • Role społeczne dziennikarzy i sympatyków „Prometeja”;
  • Wartości wskazywane w publikacjach „Prometeja”;
  • Gatunki dziennikarskie i język publikacji „Prometeja”.

Zgłoszenia do udziału sesjach naukowych konferencji wraz ze streszczeniem referatu (150-200 słów) przyjmuje do 31 stycznia 2020 roku dr hab. prof. UR Wojciech Furman pod adresem: wojciech.furman@ur.edu.pl. Zgłoszenia do udziału w sesji popularnej przyjmowane są pod tym samym adresem i w tym samym terminie. Informacja zwrotna dla autorów zaakceptowanych zgłoszeń zostanie przesłana do 20 lutego 2019 roku. Koszt udziału w konferencji wynosi 60 zł, kwota ta zostanie przeznaczona na catering. Dodatkowo udział w kolacji podczas okolicznościowego spotkaniaw Hotelu Prezydenckim kosztuje 60 zł od osoby. Należność tę (60 lub 120 zł) należy do 29 lutego 2020 roku wpłacić na konto:

Towarzystwo Studiów Dziennikarskie
al. Rejtana 16 C, 35-959 Rzeszów
97 1240 4751 1111 0000 5513 3359 z dopiskiem "Prometej” wraz nazwiskiem uczestnika konferencji.

Organizatorzy proponują zakwaterowanie w Hotelu Prezydenckim położonym blisko miejsca konferencji i oferującym przystępne ceny. Rezerwacji należy dokonać samodzielnie pod adresem http://www.hoteleprezydenckie.pl/rezerwacje Hotel (A) i miejsce konferencji (B) widać na mapce https://drive.google.com/open?id=1scCb6QFRUuUIPx1H17cl1PvceJIc58Vh&usp=shari

Organizatorzy przewidują wydanie okolicznościowej publikacji nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tekst referatu przeznaczony do publikacji i przesłany do 30 kwietnia 2020 roku na adres wojciech.furman@ur.edu.pl nie może przekraczać objętości 30 tys. znaków ze spacjami. Warunkiem publikacji jest przedstawienie referatu podczas konferencji oraz dwie pozytywne recenzje. Wymogi redakcyjne dostępne są pod następującym adresem http://wydawnictwo.univ.rzeszow.pl/Zasady_przygotowania_tekstow_do_druku.pdf

W tym samym terminie 30 kwietnia 2020 roku i pod tym samym adresem organizatorzy oczekują na teksty tych uczestników sesji popularnej,  którzy zechcą podzielić się swymi wspomnieniami. W tych przypadkach objętość tekstu nie powinna przekraczać 6 stron normalnego maszynopisu, czyli około 15 tys. znaków ze spacjami. Zachęcamy też do przesyłania skanów zdjęć, które mogłyby zostać przedstawione podczas konferencji w postaci zestawu slajdów.


Komitet honorowy konferencji
Red. Józef Węgrzyn Założyciel i twórca Media Corporation, założyciel i pierwszy redaktor naczelny „Prometeja”
Prof. dr hab. Sylwester Czopek Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego
Dr hab. prof. UR Janusz Pasterski Dyrektor Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa UR

Komitet organizacyjny konferencji
Dr hab. prof. UR Alicja Jakubowska-Ożóg Kierownik Zakładu Kultury Mediów w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa UR
Dr hab. prof. UR Wojciech Furman Prezes Zarządu Towarzystwa Studiów Dziennikarskich w Rzeszowie
Dr Jan Wolski Adiunkt w Zakładzie Kultury Mediów UR
Dr Krystyna Gielarek-Gorczyca Adiunkt w Zakładzie Kultury Mediów UR

Информация

Адрес:
Uniwersytet Rzeszowski, budynek A0, ul. Pigonia 1
Подача заявок для докладчиков до:
31.01.2020 12:00
Подача заявок для участников до:
31.01.2020
Оплата:
60 zł
Дата размещенияСкачать:
Опубликовал:

Смотреть также

15.10.2015

Język jest labiryntem ścieżek. Nowe kierunki i nowe zadania w badaniach nad językiem polskim

Z okazji 40-lecia Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję jubileuszową, która odbędzie się w dniach 18–19 czerwca 2016 roku w Warszawie. Chcemy, aby jej tytuł był zachętą do wymiany refleksji o sposobach badania języka dawniej, dziś i w przyszłości. Mamy nadzieję, że konferencja będzie okazją do dyskusji o zadaniach badawczych, które zostały ostatnio podjęte przez językoznawców polonistów bądź dopiero czekają na podjęcie.

25.11.2019

Ikonosfera w XIX wieku: wyzwania źródłowe i metodologiczne w warsztacie historyka XIX wieku (do 1918 r.) / IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Historyków XIX wieku

Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza pracowników naukowych i doktorantów do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Historyków XIX wieku. Bieżąca edycja konferencji poświęcona jest zagadnieniom ikonosfery w XIX wieku (do 1918 r.) jako perspektywie badawczej dla historii społecznej, politycznej i kulturowej.

02.02.2020

Polski system medialny w procesie zmian / VI ogólnopolska konferencja naukowa

Katedra Dziennikarstwa i Komunkacji Społecznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Katedra Nauk Ekonomicznych i Społecznych Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej (Sekcja Komunikowanie Masowe) zapraszają na VI ogólnopolską konferencję naukową z cyklu "Polski system medialny w procesie zmian", która odbędzie się 21 kwietnia w Kielcach. Tym razem przedmiotem naukowej refleksji będą przeobrażenia zachodzące w polskim systemie medialnym, na które mają wpływ zarówno relacje pomiędzy mediami i państwem, jak i dynamiczny rozwój nowych technologii komunikacyjno-informacyjnych.

19.02.2020

Gramatyczne i semantyczne aspekty szyku / z cyklu "Symposia Linguistica Thorunensia"

Katedra Teorii Języka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w czwartej konferencji z cyklu „Symposia Linguistica Thorunensia”: Gramatyczne i semantyczne aspekty szyku. Konferencja odbędzie się w dniach 28–29 maja 2020 roku w Toruniu.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах