Contest
British Academy, Academy of Medical Sciences oraz Royal Society zapraszają do składania wniosków w konkursie dla młodych naukowców zainteresowanych prowadzeniem badań w Wielkiej Brytanii.
Konkurs skierowany jest do doktorów i doktorantów, którzy w momencie składania wniosku mają nie więcej niż 7 lat aktywnego doświadczenia podoktorskiego w pełnym wymiarze czasu pracy. Kandydaci nie mogą być zatrudnieni w Wielkiej Brytanii ani posiadać obywatelstwa brytyjskiego. Warunkiem uczestnictwa jest biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie oraz jasno określona i korzystna dla obu stron propozycja badawcza uzgodniona z naukowcem z Wielkiej Brytanii.
Information
See also
Międzynarodowy konkurs na projekty z zakresu nauk humanistycznych i społecznych we współpracy z Indiami
Narodowe Centrum Nauki wraz z EU-India Platform for Social Sciences and Humanities (EqUIP) ogłosiło konkurs na międzynarodowe projekty z zakresu nauk humanistycznych i społecznych pt. „Sustainability, equity, wellbeing and cultural connections”. Sieć EqUIP szczególnie zachęca do składania wniosków interdyscyplinarnych.
HERA Public Spaces: Culture and Integration in Europe
Do konkursu sieci HERA pt. "Public spaces: Culture and Integration in Europe" mogą być zgłaszane projekty z obszaru nauk humanistycznych obejmujące badania interdyscyplinarne, których celem jest zrozumienie relacji między przestrzenią publiczną, kulturą a zagadnieniami, takimi jak: integracja europejska, procesy migracyjne, globalizacja, cyfryzacja itp.
Międzynarodowe projekty badawcze w obszarze nauk humanistycznych i społecznych CHANSE
Narodowe Centrum Nauki, koordynator projektu Collaboration of Humanities and Social Sciences in Europe (CHANSE), zaprasza do składania wniosków w konkursie Transformations: Social and Cultural Dynamics in the Digital Age.
Polsko-niemiecki dialog w naukach humanistycznych i społecznych
Polsko-Niemiecka Fundacja na Rzecz Nauki wspiera projekty i zamierzenia w dziedzinie nauki i badań naukowych, które przyczyniają się do porozumienia między narodami, a tym samym do integracji europejskiej. W ramach tego ogólnopaństwowego zadania szczególne znaczenie przypada projektom wywodzącym się z polsko-niemieckiego pogranicza. Zasadą jest, że projekty i zamierzenia powinny być realizowane w ramach polsko-niemieckiej współpracy przez studentów, naukowców i badaczy obu krajów. Kooperację tę można rozszerzyć, dobierając także partnerów z innych krajów.