Event
Edukacja przed, podczas i po pandemii / konferencja naukowa online
Katedra Pedagogiki Ogólnej, Dydaktyki i Studiów Kulturowych Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Katedra Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uprzejmie zapraszają do udziału w Konferencji Naukowej On-line „Edukacja przed, podczas i po pandemii”, organizowanej 20 czerwca 2020 roku.
Udział jest bezpłatny.
Organizatorzy zachęcają do zgłoszeń na adres poczty elektronicznej edukacjacovid@gmail.com w terminie od 5 do 15 czerwca.
Po zarejestrowaniu, na wskazany przez daną osobę adres poczty elektronicznej zostanie przesłana informacja o platformie, na której odbędzie się konferencja wraz z linkiem i innymi danymi niezbędnymi do logowania.
20 czerwca 2020 roku (sobota) godzinę przed rozpoczęciem konferencji rozpocznie się logowanie zarejestrowanych uczestników i trwać będzie przez cały czas aż do jej zakończenia.
Zaplanowany program konferencji przedstawia się następująco:
9.00-10.00 logowanie się zarejestrowanych widzów/słuchaczy
10.00-10.15 rozpoczęcie konferencji i zagajenie przedstawicieli organizatorów - prof. dr hab. Dariusz Kubinowski (US) i prof. dr hab. Roman Leppert (UKW)
10.15-11.45 Sesja pierwsza
- Prof. dr hab. Bogusław Śliwerski (APS) „Barometr Szkolny: COVID-19. Wyzwanie dla edukacji”. Wyniki międzynarodowych badań w Szwajcarii, Niemczech i Austrii
- Dr hab. Jacek Pyżalski, prof. uczelni (UAM) Edukacja zdalna w czasach pandemii w Polsce: sukces czy porażka?
- Dyskusja
11.45-12.00 przerwa
12.00-13.30 Sesja druga
- Prof. dr hab. Maria Czerepaniak-Walczak (US) Poszanowanie prawa do edukacji
- Dr hab. Michał Klichowski, prof. uczelni (UAM) Badania nad mechanizmem „Dowodu sztucznej inteligencji” (AI proof) i ich implikacje dla czasów pandemii COVID-19
- Dyskusja
13.30-13.45 przerwa
13.45-15.15 Sesja trzecia
Zespół Pedagogiki Mediów i Kultury Edukacji
Wybrane społeczno-technologiczne aspekty akademickiej edukacji w trybie online w okresie pandemii – perspektywa międzynarodowa
- Dr hab. Anna Babicka, prof. uczelni (AP), dr Krzysztof Łuszczek (US), dr Waldemar Lib (UR) (Nie)codzienna rzeczywistość edukacyjna nauczycieli akademickich w Polsce w czasie pandemii COVID-19
- Dr Lidia Marek (US), dr Aleksander Cywiński (US), dr inż. Tomasz Warzocha (UR) (Nie)codzienna rzeczywistość edukacyjna studentów w Polsce w czasie pandemii COVID-19
- Dr hab. Elżbieta Perzycka, prof. uczelni (US), dr hab. Eunika Baron-Polańczyk, prof. uczelni (UZ), dr hab. Wojciech Walat, prof. uczelni (UR) Wizualizacja czasu wolnego studentów przed i w czasie pandemii COVID-19
- Prof. dr Jarek Janio (Santa Ana College, USA) Kształcenie akademickie w czasie pandemii COVID-19 – perspektywa porównawcza
- Dyskusja
15.15-15.30 Podsumowanie konferencji - prof. dr hab. Roman Leppert (UKW) i prof. dr hab. Dariusz Kubinowski (US)
Udział w naszej konferencji będzie możliwy wyłącznie w charakterze widza/słuchacza z możliwością przesłania pytań do referentów za pośrednictwem poczty elektronicznej wskazanej przez organizatorów.
Systemowo zostanie zablokowany czat, wyłączone kamery i mikrofony wszystkim widzom/słuchaczom. Wynika to z troski o dobrą jakość przekazu przygotowanych i przedstawianych prezentacji/wystąpień oraz o zachowanie standardów etycznych. Udział w konferencji jest bezpłatny i oferowany wszystkim zainteresowanym osobom po wcześniejszej rejestracji. Potencjalni uczestnicy proszeni są o zgłoszenie chęci udziału w tak określonej konferencji na adres poczty elektronicznej edukacjacovid@gmail.com w terminie od 5 do 15 czerwca. Po zarejestrowaniu, na wskazany przez daną osobę adres poczty elektronicznej zostanie przesłana informacja o platformie, na której odbędzie się konferencja wraz z linkiem i innymi danymi niezbędnymi do logowania.
20 czerwca 2020 roku (sobota) godzinę przed rozpoczęciem konferencji rozpocznie się logowanie zarejestrowanych uczestników i trwać będzie przez cały czas aż do jej zakończenia. W treści potwierdzenia rejestracji znajdzie się także adres poczty elektronicznej, na który przed konferencją i w jej trakcie, a także po jej zakończeniu będzie można przesyłać pytania lub komentarze adresowane do referentów lub organizatorów na temat konferencji.
W części poświęconej dyskusji w każdej z trzech sesji przedstawiciele organizatorów otrzymają możliwość sformułowania kilku kluczowych pytań do referentów z otrzymanej korespondencji mailowej od widzów/słuchaczy.
Już teraz zawiadamiamy, że planujemy kolejną edycję naszej konferencji online na koniec września 2020 roku, o czym zawiadomimy w osobnym komunikacie. Konferencja będzie miała charakter cykliczny i odbywać się będzie pod tym samym hasłem przewodnim.
Przekazujemy serdeczne pozdrowienia i zapraszamy do udziału
w imieniu organizatorów
prof. dr hab. Dariusz Kubinowski i prof. dr hab. Roman Leppert
Rada Programowa Konferencji:
Prof. dr hab. Zbigniew Kwieciński (UMK)
Prof. dr hab. Bogusław Śliwerski (APS)
Prof. dr hab. Maria Czerepaniak-Walczak (US)
Prof. dr hab. Roman Leppert (UKW)
Prof. dr hab. Dariusz Kubinowski (US)
Komitet Organizacyjny Konferencji:
Prof. dr hab. Dariusz Kubinowski (US)
Prof. dr hab. Roman Leppert (UKW)
Dr hab. Przemysław Grzybowski, prof. uczelni (UKW)
Dr Lidia Marek (US)
Dr Katarzyna Marszałek (UKW)
Dr Aleksander Cywiński (US)
Information
See also
VI Glosa do Leksykografii
Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego i Towarzystwo Kultury Języka serdecznie zapraszają do udziału w konferencji
Opowieść w edukacji, edukacji środowiskowej, terapii i rozwoju człowieka
"Słowa i opowieści towarzyszą człowiekowi właściwie od zawsze, mają moc i siłę do wyrażania siebie, opisywania świata, mówienia o rzeczach ważnych, wartościach, nauce i środowisku. Słowa definiują nas, nasze poglądy i relacje. Podczas konferencji chcemy rozmawiać na temat opowieści w edukacji, edukacji środowiskowej terapii i rozwoju człowieka, zastanawiając się nad wielopłaszczyznową rolą opowieści". (Z zaproszenia Organizatorów).
Język w regionie – region w języku III
Pracownia Dialektologiczna i Zakład Lingwistyki Antropologicznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Komisja Językoznawcza Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk zapraszają do udziału w konferencji "Język w regionie – region w języku III", która odbędzie się w dniach 22-23 listopada 2018 roku w Poznaniu.
W kręgu dawnej polszczyzny II
Konferencja W kręgu dawnej polszczyzny II, która odbędzie się w dniach 9-10 maja 2016 roku w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, kontynuuje cykl konferencji historycznojęzykowych o tym tytule (pierwsza konferencja odbyła się w grudniu 2014 r.). Spotkania naukowców, organizowane w celu dyskusji nad problematyką dawnej polszczyzny, odbywają się cyklicznie co dwa lata.