Event
Konkurs na współczesną wersję dowolnego utworu Josepha Conrada
2017 rokiem Josepha Conrada
Prawdziwa gratka dla wielbicieli twórczości Josepha Conrada i fanów kreatywnego pisania!
Droga Studentko! Drogi Studencie!
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach Festiwalu Polonistyki. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy napisać współczesną wersję dowolnego utworu Josepha Conrada i przesłać ją nam:)
Forma pracy konkursowej jest dowolna, więc jeżeli lubisz pisać wiersze – nie krępuj się! Chętnie przeczytamy jeden z nich! Jeżeli bliższa Twemu sercu jest proza – żaden problem! Pamiętaj tylko, aby Twoja twórczość zmieściła się na pięciu stronach A4.
Nie zapominaj też, że bycie anonimowym pisarzem już dawno wyszło z mody. Do swojej pracy dołącz więc kartę tytułową z imieniem, nazwiskiem, kierunkiem i rokiem studiów oraz adresem e-mail.
Wszystkich chętnych prosimy o nadsyłanie prac na adres wrss.whum@gmail.com. Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 marca 2017 roku.
Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody:)
Information
See also
Życie z Conradem
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej „Życie z Conradem” organizowanej przez Instytut Literaturoznawstwa na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW oraz Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.
Conrad Festival 2017 – Niepokój
Dyskusje, debaty, lekcje czytania, wręczenie Nagrody Conrada honorującej najlepszego debiutanta, a także koncert i przede wszystkim możliwość spotkania ze znakomitymi gośćmi – pisarzami i krytykami z Polski i zagranicy: tak w dużym skrócie przedstawia się program dziewiątej już edycji Festiwalu Conrada. Wydarzenie rozpocznie się 23 października i potrwa tydzień (do niedzieli, 29 października). W tym roku hasłem przewodnim jest „Niepokój”.
Conrad Festival 2020
Festiwal Conrada, organizowany przez Miasto Kraków, KBF oraz Fundację Tygodnika Powszechnego, to największe międzynarodowe wydarzenie literackie w Polsce i jedno z największych w Europie. Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest „Widzialne i niewidzialne”.
Stanisław Ignacy Witkiewicz -konteksty filozoficzne, teatralne i filmowe
Prelegentom proponuje się dwie ścieżki tematyczne w obrębie wskazanych niżej paneli – filozoficzną oraz teatralno-filmową: