Event
Literatura i Prawo / Prawo i Literatura – charakterystyka zagadnienia, rozpoznanie zjawiska
Serdecznie zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnej ogólnopolskiej konferencji naukowej: Literatura i Prawo/Prawo i Literatura – charakterystyka zagadnienia, rozpoznanie zjawiska, która odbędzie się w Siedlcach 23-24 (poniedziałek-wtorek) września 2024 r.
Serdecznie zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnej ogólnopolskiej konferencji naukowej: Literatura i Prawo / Prawo i Literatura – charakterystyka zagadnienia, rozpoznanie zjawiska, która odbędzie się w Siedlcach 23-24 (poniedziałek-wtorek) września 2024 r. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń konferencyjnych mieszczących się w następujących obszarach tematycznych:
1. prawo w literaturze
2. literatura w prawie
3. literatura wobec prawa – prawo wobec literatury
4. prawo i literatura jako nurt badawczy
5. i inne z zakresu związków i relacji tych dwóch dyscyplin czy dyscyplin pokrewnych
Celem konferencji jest stworzenie forum dyskusji oraz prezentacji badań i osiągnięć naukowych w zakresie związków i relacji pomiędzy dwoma obszarami: literaturą i prawem. Konferencja ma też umożliwić naukowe przeanalizowanie możliwości metodologicznych, wypracowanych / wypracowywanych przez te dwie odrębne dyscypliny – literaturoznawstwo i nauki prawne. Konferencja adresowana jest do wszystkich badaczy, którzy zajmują się ww. problematyką. Do udziału w interdyscyplinarnej debacie zapraszamy przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych, w szczególności literaturoznawstwa i nauk prawnych, ale także dyscyplin pokrewnych: historii, językoznawstwa, kulturoznawstwa, muzyki, sztuki…., zapraszamy zarówno doświadczonych badaczy posiadających stopnie i tytuły naukowe, jak również młodych naukowców czy doktorantów. Artykuły zostaną opublikowane w recenzowanej monografii naukowej, wydanej w Wydawnictwie Naukowym Uniwersytetu w Siedlcach, w ramach powstałej w 2016 serii wydawniczej: Literatura i Prawo.
Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmujemy do 15 maja 2024 r. Opłata konferencyjna wynosi 300 zł. W ramach tej kwoty organizatorzy zapewniają bufet kawowy z przekąskami podczas przerw w obradach, certyfikat uczestnictwa, pakiet uczestnika i materiały konferencyjne, a autorom artykułów egzemplarz autorski recenzowanej monografii naukowej. Na opłaty konferencyjne czekamy do 31 maja 2024 r. Płatności za uczestnictwo w wydarzeniu prosimy uiszczać na rachunek bankowy Uniwersytetu w Siedlcach:
Bank Pekao S.A
19 1240 2685 1111 0000 3656 3195
tytuł wpłaty: LITERATURA I PRAWO – imię i nazwisko uczestnika
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z organizatorami za pośrednictwem skrzynki e-mailowej: beata.waleciuk-dejneka@uws.edu.pl
Information
See also
Sny kobiet, sny o kobietach - od romantyzmu do Młodej Polski
Koło Naukowe Młodej Polski i Modernizmu UJ i Koło Naukowe Romantyzmu UJ działające przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do udziału w ogólnopolskiej interdyscyplinarnej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej „Sny kobiet, sny o kobietach – od romantyzmu do Młodej Polski”, która odbędzie się w dniach 9-10 maja 2019 r.
Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa "Z marginesu do centrum – narracje mniejszościowe w naukach humanistycznych i społecznych"
Rada Samorządu Studentów Kolegium Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim wraz z Kolegium Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim mają przyjemność zaprosić do udziału w Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej „Z marginesu do centrum – narracje mniejszościowe w naukach humanistycznych i społecznych”, która odbędzie się dnia 10 czerwca 2023 roku na Uniwersytecie Warszawskim.
Reprezentacje i konstrukty dzieciństwa w literaturze oraz kulturze XX i XXI wieku
Katedra Literatury Polskiej i Rosyjskiej, Wydział Literaturoznawstwa, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na interdyscyplinarną ogólnopolską konferencję naukową Reprezentacje i konstrukty dzieciństwa w literaturze oraz kulturze XX i XXI wieku, która odbędzie się w dniach 10-11 września 2020 r. w Bydgoszczy.
Dzieło naukowe w świetle prawa autorskiego
11 czerwca (poniedziałek) o godz. 17. w siedzibie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS przy ul. Hipotecznej 2 w ramach comiesięcznych Poniedziałków pod Królami odbędzie się prelekcja prof. Jana Błeszyńskiego Dzieło naukowe w świetle prawa autorskiego.