Event
Problemy i zadania współczesnego językoznawstwa. Językoznawstwo w trybie zdalnym i stacjonarnym /ogólnopolska konferencja studencko-doktorancka
Studenckie Koło Naukowe Językoznawców Uniwersytetu Wrocławskiego ma zaszczyt zaprosić doktorantów, studentów i wszystkie osoby zainteresowane na siedemnastą edycję ogólnopolskiej konferencji studencko-doktoranckiej Problemy i zadania współczesnego językoznawstwa. Językoznawstwo w trybie zdalnym i stacjonarnym, która stworzy okazję, by podzielić się swoimi badaniami oraz wspólnie zastanowić się nad tym, w jaki sposób dynamicznie zmieniająca się sytuacja na świecie może wpływać na tematykę czy metodologię badań, jakie szanse i zagrożenia dla nauki stwarza.
Organizatorzy proponują następujące obszary naukowej refleksji:
● Interdyscyplinarne badania języka i dyskursu (analiza dyskursu, zjawisko propagandy językowej, semiotyka i pragmatyka, tożsamość – narracja – podmiotowość itp.);
● Badania empiryczne i eksperymentalne języka i komunikacji;
● Język w komunikacji społecznej (przekazy werbalne i niewerbalne, nowe media, dyskursy ideologiczne, społeczne, kulturowe itp.);
● Pokrewne dyscypliny humanistyczne: literaturoznawstwo, historia, filozofia, filologie obce, filmoznawstwo i teatrologia itp.
Konferencja odbędzie się w dniach 7-9 maja 2021 r. na kanale Studenckiego Koła Naukowego Językoznawców w aplikacji MS Teams. Wydarzenie ma charakter otwarty.
Na jedno wystąpienie referatowe przewidziano 15 minut, na warsztaty – 45 minut.
Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej: http://bit.ly/problemyizadania2021.
W przypadku dużej liczby zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru referatów.
Zgłoszenia (wypełnione formularze) należy przesyłać na adres sknj@uwr.edu.pl do 23 kwietnia 2021 roku.
Information
See also
Problemy i zadania współczesnego językoznawstwa XIV. Na końcu języka
Studenckie Koło Naukowe Językoznawców Uniwersytetu Wrocławskiego ma zaszczyt zaprosić doktorantów, studentów i wszystkie osoby zainteresowane na czternastą edycję ogólnopolskiej konferencji studencko-doktoranckiej "Problemy i zadania współczesnego językoznawstwa. Na końcu języka". Proponujemy następujące obszary naukowej refleksji: - Interdyscyplinarne badania języka i dyskursu (analiza dyskursu, zjawisko propagandy językowej, semiotyka i pragmatyka, tożsamość; narracja; podmiotowość itp.); - Badania empiryczne i eksperymentalne języka i komunikacji; - Język w komunikacji społecznej (przekazy werbalne i niewerbalne, nowe media, dyskursy ideologiczne, społeczne, kulturowe itp.); - Pokrewne dyscypliny humanistyczne: literaturoznawstwo, historia, filozofia, filologie obce, filmoznawstwo i teatrologia itp. Konferencja odbędzie się w dniach 6-8 kwietnia 2018 r. w stacji ekologicznej Storczyk w Karpaczu. Wydarzenie ma charakter otwarty. Zapraszamy prelegentów, osoby prowadzące warsztaty oraz wolnych słuchaczy. Na jedno wystąpienie referatowe przewidujemy 15 minut, na warsztaty - 45 minut. Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej http://bit.ly/karpacz-2018. Znajdą w nim Państwo szczegóły dotyczące ewentualnego noclegu i wyżywienia (całość wynosi około 160 zł). Nie pobieramy opłaty konferencyjnej. W przypadku wszelkich opłat jesteśmy tylko pośrednikami. Zgłoszenia (wypełnione formularze) prosimy przesyłać na adres sknj@wp.pl do 18 marca 2018 roku.
IX Ogólnopolska Naukowa Konferencja Studencko-Doktorancka Język jako świadectwo kultury
Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Kieleckie Towarzystwo Naukowe, Studenckie Koło Naukowe Dialektologiczne mają zaszczyt zaprosić na IX Ogólnopolską Naukową Konferencję Studencko--Doktorancką Język jako świadectwo kultury
Studencko-doktorancka konferencja naukowa “Dialogi i monologi”
Koło Naukowe Retoryki „Gadu-gadu” oraz Międzywydziałowe Koło Językoznawstwa Synchronicznego - Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku - mają zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w Studencko-doktoranckiej konferencji naukowej „Dialogi i monologi”, która odbędzie się w dniach 22-23 maja 2021 roku w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Zoom.
Wrocławskie Kolokwium Polonistyczne 2020. Język – Literatura – Kultura
Studenckie Koło Naukowe Językoznawców Uniwersytetu Wrocławskiego ma zaszczyt zaprosić doktorantów, studentów i wszystkie osoby zainteresowane na ogólnopolską konferencję studencko-doktorancką "Wrocławskie Kolokwium Polonistyczne 2020. Język – Literatura – Kultura".