Event
Promocja tomiku Krzysztofa Między „wszystko”
Redakcja serii Poezja i Proza Poznańskich Polonistów serdecznie zaprasza w piątek 13 czerwca o godz. 15.00 do Salonu Mickiewicza pod Kopułą Collegium Maius na promocję tomu poezji Krzysztofa Między „wszystko”.

Krzysztof Międza był studentem filologii polskiej UAM i młodym poetą. W 2022 roku zginął na Orlej Perci w Tatrach.
W spotkaniu prowadzonym przez prof. dr hab. Agatę Stankowską (Zakład Literatury i Kultury Nowoczesnej IFP UAM) udział wezmą: Karol Alichnowicz – autor posłowia, prof. dr hab. Radosław Okulicz-Kozaryn (Zakład Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski IFP UAM) – współautor opracowania edytorskiego oraz Dominik Księski – wydawca.
Zapraszamy!
Information
See also
„Poeci to są słów malarze”. Seminarium poświęcone twórczości Jerzego Guranowskiego (1884–1943)
Koło Naukowe Cykliści & Findesiecliści (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu) zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 10 marca 2023 roku.
Wieczór poezji: „Łania w styczniu” K. Kuczyńskiej-Koschany i „Wiemy już wiemy” M. Krajewskiego
Atelier WIMAR Stowarzyszenie Łazęga Poznańska zaprasza na wieczór autorski prof. dr hab. Katarzyny Kuczyńskiej-Koschany (Zakład Badań nad Tradycją Europejską UAM) i Macieja Krajewskiego wokół tomików poetyckich „Łania w styczniu” i „Wiemy już wiemy”, które Autorce i Autorowi wydają się współbrzmiące i pokrewne.
Zjazd Konferencji Polonistyk Uniwersyteckich
Tegoroczny zjazd Konferencji Polonistyk Uniwersyteckich odbędzie się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Cyfrowy warsztat humanisty. Czy nowa platforma humanistyki cyfrowej jest nam potrzebna?
Temat jest zaproszeniem uczestników do dyskusji nad głębszym rozpoznaniem i zdefiniowaniem potrzeb badaczy w zakresie humanistyki cyfrowej oraz nad celowością i stopniem wykorzystania istniejących już projektów i narzędzi cyfrowych w codziennej pracy humanisty.