Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 07.12.2019 g.13:00
Дата размещения: 28.11.2019

Finał konkursu TRÓJKI na dramat radiowy. NASŁUCHIWANIE: GOŚCINNOŚĆ

Начало событияВид события:
Вручение премии
Местность:
Warszawa

7 grudnia 2019 roku, w godz. 13.00-15.00 w Instytucie Teatralnym w Warszawie (ul. Jazdów 1) odbędzie się uroczystość rozdania nagród  II edycji konkursu Programu Trzeciego Polskiego Radia na oryginalny dramat radiowy. Wstęp wolny!

  • Uroczystość rozdania nagród  II edycji konkursu Programu Trzeciego Polskiego Radia na oryginalny dramat radiowy

W II edycji konkursu Trójki nagrodzeni zostali: Szymon Bogacz za sztukę Nikos z Chojnowa (I nagroda), Agnieszka Charkot za sztukę Stół z powyłamywanymi nogami (II nagroda), Mateusz Żaboklicki za sztukę Pacierz Nościerz (III nagroda), zaś wyróżnienia otrzymały dramaty: Sandry Staletowicz (Listy do niezaproszonych) i Natalii Stencel (Przyjdź).

Laureaci w sposób twórczy, śmiały i dogłębny podjęli temat tegorocznej edycji konkursu. Nagrodzone słuchowiska opowiadają o stosunku Polaków do emigrantów, o mechanizmach wykluczenia i społecznej zależności, o trudnych relacjach w rodzinie, o sytuacji ludzi odrzuconych, wyalienowanych, niezdolnych do utrzymania związku z innymi osobami.

  • Słuchowisko na żywo: Szymon Bogacz, Nikos z Chojnowa, reż. Artur Tyszkiewicz

Uroczystości rozdania nagród towarzyszyć będzie słuchowisko na żywo na podstawie nagrodzonej sztuki Szymona Bogacza.


Organizatorami wydarzenia są: Program Trzeci Polskiego Radia, Ośrodek Badań nad Polskim Dramatem Współczesnym IBL PAN i Instytut Teatralny.

Wstęp wolny!

Информация

Адрес:
Instytut Teatralny w Warszawie, ul. Jazdów 1, Warszawa
Оплата:
bez opłat
Дата размещения:
28 ноября 2019; 16:41 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
28 ноября 2019; 16:48 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

23.11.2018

V Maraton Słuchowisk, czyli finał konkursu na oryginalny dramat radiowy "Nasłuchiwanie: Niepodległość"

Usłyszymy pięć nowych słuchowisk, powstałych na podstawie dramatów, które zwyciężyły w konkursie Programu III Polskiego Radia “Nasłuchiwanie: Niepodległość”.

09.04.2018

IV Maraton Słuchowisk NASŁUCHIWANIE: MUZYKA i DRAMAT

Czwarta edycja Maratonu Słuchowisk zostanie w całości poświęcona związkom muzyki i literatury w najnowszym dramacie radiowym.

02.03.2017

III Maraton Słuchowisk. Nasłuchiwanie: Różewicz/Kompozycje

Trzecia edycja Maratonu Słuchowisk zostanie w całości poświęcona Tadeuszowi Różewiczowi. Tematem NASŁUCHIWANIA będzie głosowa i dźwiękowa interpretacja twórczości autora "Kartoteki". W programie znajdą się nowe i archiwalne realizacje eksperymentalnej dramaturgii Różewicza, słuchowiska oparte na wierszach poety, jego wypowiedzi radiowe oraz autorskie lektury liryczne. Maraton rozpocznie się słuchowiskiem na żywo wyreżyserowanym przez Krzysztofa Czeczota na podstawie legendarnej sztuki  z 1964 roku: "Świadkowie albo nasza mała stabilizacja". Wśród przypomnianych nagrań znajdzie się "Odejście Głodomora" w reżyserii Helmuta Kajzara. W tej realizacji, obok Mariusza Dmochowskiego, wystąpił Olgierd Łukaszewicz – który będzie gościem Maratonu. W połowie NASŁUCHIWANIA dziennikarka radiowa Iwona Malinowska  oraz reżyser radiowy Marek Kulesza zaprezentują i skomentują "(Auto)biografię radiową Tadeusza Różewicza". W finale wysłuchamy poetyckiego "Recyklingu" w reżyserii Waldemara Modestowicza, zdobywcę Grand Prix na festiwalu „Dwa Teatry” w 2007 roku. Autorem koncepcji Maratonu jest Jacek Kopciński, który poprowadzi rozmowy z twórcami słuchowisk.

15.06.2015

Uroczystość wręczenia nagród w Konkursie im. Inki Brodzkiej-Wald

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza mają zaszczyt zaprosić na uroczystość wręczenia nagród w Konkursie im. Inki Brodzkiej-Wald, która odbędzie się 16 czerwca br. o godz. 18.00 w Pałacu Staszica, w sali nr 144, ul. Nowy Świat 72 w Warszawie. Uroczystość poprowadzi Joanna Szczęsna. Podczas uroczystości Maja Komorowska przeczyta fragment eseju prof. Aliny Brodzkiej-Wald.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах