Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 09.06.2016 - 10.06.2016
Дата размещения: 26.04.2016

Pamięć i zapominanie w literaturze i sztuce. Pamięć o zapominanym/ II Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Poznań
Организаторы:

Zakład Poetyki i Krytyki Literackiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiej konferencji naukowej „Pamięć i zapominanie w literaturze i sztuce”.

W tegorocznej odsłonie chcielibyśmy skupić się na tym, co pomijamy, o czym zapominamy na co dzień, co znajduje się poza głównym nurtem. Proponujemy namysł nad problematyką pogranicza, obcości, inności, wyparcia, wykluczenia oraz ich związku z pamięcią. Nad tym, co chcemy lub musimy pomijać w naukach, kulturze, życiu, a co warte jest wspomnienia lub przypomnienia. Proponujemy również rozważenie takich motywów jak: starość, szaleństwo, kalectwo, bezdomność, zwierzę, roślina, rzecz. Ponieważ zależy nam na różnorodności tematów i interdyscyplinarności konferencji, nie
podajemy pełnej listy przykładowych zagadnień. Czas wystąpienia to 15-20 minut.

Formularz zgłoszeniowy: https://drive.google.com/open?id=0B1sHvYiv0HK_M3pjcmZWM2N1WGc

Wypełnione formularze należy przesłać na adres: pamiec.zapominanie@gmail.com do 05.05.2016r.
Opłata konferencyjna wynosi: 150 zł.

Информация

Подача заявок для докладчиков до:
05.05.2016 21:30
Дата размещенияСкачать:

Смотреть также

08.06.2016

Pamięć i zapominanie w literaturze i sztuce. Edycja II: Pamięć o pominiętym

Zakład Poetyki i Krytyki Literackiej UAM ma zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową Pamięć i zapominanie w literaturze i sztuce. Edycja II: Pamięć o pominiętym, która odbędzie się w dniach 9–10 czerwca 2016 r. w Instytucie Filologii Polskiej UAM. Program konferencji w załączniku.

28.07.2016

Polska pamięć - konferencja

Szanowni Państwo!

01.10.2016

Obcość - inność - wykluczenie / Ogólnopolska konferencja naukowa

In other words, what has been separated and divided is precisely what—in a sort of divide et impera—allows the construction ofthe unity of life as the hierarchical articulation of a series offunctional faculties and oppositions Giorgio Agamben, The Open: Man and Animal W języku afrikaans apartheid oznacza tyle, co ‚osobno’ – w sensie fizycznym i symbolicznym, a więc zarówno jako wytyczenie granicy między zaludnionymi obszarami, jak i wzniesienie bariery kulturowej, czyniącej z niezrozumienia czy nieporozumienia (a więc fiaska komunikacji) zaczyn wrogości i nienawiści. W czasie, gdy do języka polityki powraca mur jako dystopijny symbol podziału, oferujący złudną gwarancję bezpieczeństwa i osobności, refleksja nad obcością, innością i wykluczeniem staje się szansą na zespolenie dyskursu filozoficznego z jego artystycznymi rezonansami, dostrzegalnymi w literaturze i kulturze bez względu na jej wysokie czy niskie ambicje artystyczne. Ogólnopolska konferencja naukowa "Obcość, inność, wykluczenie" ma w założeniu zachęcić do burzenia wszelkich murów: od tych dzielących twórczość wysokoartystyczną od popularnej aż po te pomiędzy akademickim dyskursem a ponowoczesną wypowiedzią, często wykraczającą poza ramy oficjalnych i naukowych kategorii.

11.07.2017

Pamięć - historia - kultura. Anatomia polityki historycznej / Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zapraszają do wzięcia udziału w interdyscyplinarnej ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. "Pamięć - historia - kultura. Anatomia polityki historycznej", która odbędzie się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w dniach: 24-25 października 2017 roku.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах