Event
Pamięć i zapominanie w literaturze i sztuce. Pamięć o zapominanym/ II Ogólnopolska Konferencja Naukowa
Zakład Poetyki i Krytyki Literackiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiej konferencji naukowej „Pamięć i zapominanie w literaturze i sztuce”.
W tegorocznej odsłonie chcielibyśmy skupić się na tym, co pomijamy, o czym zapominamy na co dzień, co znajduje się poza głównym nurtem. Proponujemy namysł nad problematyką pogranicza, obcości, inności, wyparcia, wykluczenia oraz ich związku z pamięcią. Nad tym, co chcemy lub musimy pomijać w naukach, kulturze, życiu, a co warte jest wspomnienia lub przypomnienia. Proponujemy również rozważenie takich motywów jak: starość, szaleństwo, kalectwo, bezdomność, zwierzę, roślina, rzecz. Ponieważ zależy nam na różnorodności tematów i interdyscyplinarności konferencji, nie
podajemy pełnej listy przykładowych zagadnień. Czas wystąpienia to 15-20 minut.
Formularz zgłoszeniowy: https://drive.google.com/open?id=0B1sHvYiv0HK_M3pjcmZWM2N1WGc
Wypełnione formularze należy przesłać na adres: pamiec.zapominanie@gmail.com do 05.05.2016r.
Opłata konferencyjna wynosi: 150 zł.
Information
See also
Polska pamięć - konferencja
Szanowni Państwo!
Obrazy lokalności w literaturze, sztuce i przestrzeni społecznej
14 i 15 maja 2015 roku na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW odbyła się konferencja Pogranicza wielokulturowe - lokalne, regionalne, narodowe, ponadnarodowe. W tym roku zapraszamy na drugą edycję konferencji pt. Obrazy lokalności w literaturze, sztuce i przestrzeni społecznej.
Pamięć - historia - kultura. Anatomia polityki historycznej / Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa
Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zapraszają do wzięcia udziału w interdyscyplinarnej ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. "Pamięć - historia - kultura. Anatomia polityki historycznej", która odbędzie się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w dniach: 24-25 października 2017 roku.
Dyskursy pamięci. Praktyki, nośniki, media
Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Nauk o Kulturze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie serdecznie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Dyskursy pamięci. Praktyki, nośniki, media". Konferencja odbędzie się w Brennej w terminie 21-23 października 2020 roku.