Событие
Postcolonial Theory and Practice in the Twenty-First Century,Crossing Boundaries, Breaking Ties, Bridging Worlds / Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa
Organizatorzy konferencji Postcolonial Theory and Practice in the Twenty-First Century, Crossing Boundaries, Breaking Ties, Bridging Worlds
serdecznie zapraszają do udziału w obradach, które odbywać się będą w dniach 7 i 8 kwietnia 2016 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim (Wydział Filologiczny).
Celem konferencji jest stworzenie płaszczyzny do dyskusji na temat rzeczywistości postkolonialnej oraz najnowszych trendów w badaniach postkolonialnych.
Referaty z zakresu socjologii, antropologii, historii, kulturoznawstwa oraz literaturoznawstwa dotyczyć będą przede wszystkim interpretacji procesów zachodzących we współczesnym świecie, postrzeganych w perspektywie teorii postkolonialnych.
W związku z międzynarodowym charakterem tego wydarzenia językiem obrad będzie język angielski.
Uroczyste otwarcie konferencji nastąpi 7 kwietnia o godzinie 9.30 w dużej auli budynku A0. Ciąg dalszy obrad w budynku A3.
Информация
Смотреть также
Ikony wyobraźni: śmierć w wodzie i inne motywy akwatyczne w artystycznych tekstach kultury
Zakład Poetyki Intersemiotycznej i Komparatystyki Mediów na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW zaprasza na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową nt. Ikony wyobraźni: śmierć w wodzie i inne motywy akwatyczne w artystycznych tekstach kultury, która odbędzie się 10-11 grudnia (sobota - niedziela) 2016 roku w Warszawie, ul. Dewajtis 5 (Nowy Budynek, s. 116). Szczegółowy program obrad znajdą Państwo w załączniku.
Polacy i Niemcy w Europie
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obradach międzynarodowej konferencji „Polacy i Niemcy w Europie”, która odbędzie się w poznańskim Collegium Maius w dniach 16–17 listopada 2015 r. Szczegóły w załączniku.
Współczesna literatura anglojęzyczna w Polsce
Szanowni Państwo, W 2007 roku Katedra Literatury i Kultury Brytyjskiej Uniwersytetu Łódzkiego zorganizowała pierwszą konferencję „Współczesna literatura brytyjska w Polsce” podczas której, w gronie literaturoznawców i przekładoznawców, wspólnie zastanawialiśmy się nad obrazem współczesnej literatury brytyjskiej i zjawisk jej towarzyszących w oczach polskiego odbiorcy. Dziś, niemalże dekadę później, zapraszamy Państwa do udziału w drugiej edycji naszej konferencji. Tym razem jednak poszerzamy pole widzenia i proponujemy przyjrzeć się literaturze anglojęzycznej – brytyjskiej, amerykańskiej i literaturze byłych kolonii brytyjskich – w Polsce. W ramach konferencji chcielibyśmy wspólnie zastanowić się, jak, w świetle zmian politycznych, społecznych i kulturowych, jakie zaszły przez ostatnie lata w Polsce Europie i na świecie, przedstawia się dziś obecność tych literatur w naszym kraju. Czy dziś, gdy Polacy stanowią największą grupę obcokrajowców w Wielkiej Brytanii, możemy mówić o wzmożonym zainteresowaniu brytyjskością i wzroście popularności literatury z Wysp Brytyjskich w Polsce? Czy „lista obecności” współczesnych pisarzy angielskich, szkockich i irlandzkich wzbogaciła się o nowe nazwiska? Jak kulturowa i gospodarcza hegemonia Stanów Zjednoczonych wpływa na funkcjonowanie mediów i rynku wydawniczego w Polsce? Czy i jak literatura postkolonialna z byłych kolonii brytyjskich – Indii, krajów afrykańskich, Karaibów czy Australii i Nowej Zelandii – jest obecna w Polsce? Głównymi zagadnieniami konferencji będą:
Literacko-kulturowe infantylizacje
Pracownia Literatury dla Dzieci i Młodzieży w Instytucie Filologii Polskiej (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie) zaprasza na konferencję naukową: Literacko-kulturowe infantylizacje.