Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 10.12.2020 - 11.12.2020
Дата размещения: 03.11.2020

Taniec, kobiety i śpiew w literaturze oraz sztukach audiowizualnych / ogólnopolska konferencja naukowa

Начало событияВид события:
Конференция
Организаторы:

Instytut Filologii Polskiej oraz Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego mają zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. Taniec, kobiety i śpiew w literaturze oraz sztukach audiowizualnych, która odbędzie się 10-11 grudnia 2020 r. za pośrednictwem aplikacji Teams w Microsoft Office 356 (online).

Proponowany zakres tematyczny wystąpień konferencyjnych:

  • dzieła literackie oraz audiowizualne poruszające temat tańca i/lub śpiewu,
  • dźwięk i ruch – narracyjność opowiadań wizualnych,
  • kobieta i kobiecość w literaturze oraz w sztukach audiowizualnych,
  • taniec, śpiew, muzyka – korelacja dziedzin sztuki w popkulturze,
  • słowo pisane-słowo mówione, porównanie muzycznych adaptacji literackich pierwowzorów,
  • taniec, kobiety i śpiew a adaptacje filmowe dzieł literatury polskiej.

Zaznaczamy, że wskazany wybór problemów badawczych to tylko propozycje. Wobec tego zachęcamy Państwa do zgłaszania także innych zagadnień, które wiążą się z proponowaną tematyką. Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli różnych dziedzin i dyscyplin naukowych.

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania dotyczące konferencji prosimy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: konferencja.taniec.i.kobiety@gmail.com.

Na podany adres prosimy przesłać dokument (.doc, .docx, .pdf), zatytułowany według schematu „Imię Nazwisko, Tytuł referatu” i zawierający:

  • abstrakt (maks. 600 słów);
  • notę biograficzną (maks. 80 słów), w tym aktualną afiliację i tytuł naukowy,
  • numer telefonu oraz e-mail.

Ostateczny termin nadsyłania tematów wystąpień oraz abstraktów mija 1 grudnia 2020 roku. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru referatów, które zostaną wygłoszone w trakcie konferencji naukowej. Udział w niej jest bezpłatny.

Szczegółowy program konferencji zostanie ogłoszony tydzień przed datą jej rozpoczęcia. Każde wystąpienie będzie trwało około 20 minut.

Przewidywana jest publikacja referatów konferencyjnych w recenzowanym tomie o charakterze monograficznym.

Więcej informacji na temat konferencji znajdą Państwo po kliknięciu w zamieszczony link. 

https://www.facebook.com/events/2734536663450931

Serdecznie zapraszamy!

Komitet organizacyjny:
dr hab. Arkadiusz Lewicki, prof. UWr
dr hab. Dariusz Dybek
mgr Iga Pękala
mgr Marek Okólski
mgr Michał Pick
mgr Anna Maciejewska

Информация

Адрес:
konferencja online
Подача заявок для докладчиков до:
01.12.2020
Оплата:
bez opłat
Дата размещения:
3 ноября 2020; 17:30 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
3 ноября 2020; 17:30 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

30.05.2017

Wino w literaturze i kulturze

Koło Naukowe Doktorantów Literaturoznawców i Zakład Teorii Literatury i Krytyki Literackiej Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego zapraszają​ na ogólnopolską konferencję naukową WINO W LITERATURZE I KULTURZE.

11.02.2018

Słowianie, my lubimy.... kobiety

Koło Naukowe Slawistów przy Instytucie Filologii Słowiańskiej UAM serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w V studencko-doktoranckiej konferencji naukowej, która odbędzie się 9 ​​marca​​ 2018 ​​roku na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ul. Fredry 10).

11.01.2018

Literatura a rzeźba - konferencja

Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Neofilologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z Zespołem Badawczym LitLinAl w Instytucie Filologii  Angielskiej i Germańskiej Uniwersytetu w Santiago de Compostela oraz Sekcją Germanistyki na Wydziale Nauk Humanistycznych i Kulturoznawstwa Uniwersytetu w Wuppertalu serdecznie zapraszają do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji "Literatura a rzeźba", organizowanej w ramach międzyuczelnianego projektu badawczego Literatura – Konteksty. Konferencja odbędzie się w dniach 14–15 kwietnia 2018 roku w Warszawie.

08.02.2021

Choroba i izolacja w kulturze w ujęciu komparatystycznym / ogólnopolska studencko-doktorancka konferencja naukowa

Koło Naukowe Komparatystów Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej “Choroba i izolacja w kulturze w ujęciu komparatystycznym”, która odbędzie się online w dniach 21-22 maja 2021 roku. Konferencja będzie zwieńczeniem cyklu interdyscyplinarnych wydarzeń w tej tematyce organizowanych przez Koło.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах