Event
Poetyka i antropologia przekazów perswazyjnych - cz. II: perswazja niewerbalna
Organizatorzy drugiej części konferencji Poetyka i antropologia przekazów perswazyjnych planują rozważenie zagadnień związanych z komunikacją niewerbalną, refleksję nad sposobami, dzięki którym może dochodzić do uruchomienia mechanizmów nakłaniania przy użyciu innych środków wyrazu niż słowo. W szczególny sposób zachęcają do namysłu nad znaczeniem tego rodzaju chwytów czy strategii w obrębie tekstów kultury artystycznej, reprezentujących m.in. takie dziedziny jak teatr, film, sztuki plastyczne, muzyka.
Zgłoszenia można nadsyłać do 2 listopada 2017 r. Opłata konferencyjna wynosi 200 zł. Planowany jest druk publikacji pokonferencyjnej.
Obrady odbędą się 25 listopada 2017 r. na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Information
See also
Poetyka i antropologia przekazów perswazyjnych (rejony artystycznych tekstów kultury)
Zakład Poetyki Intersemiotycznej i Komparatystyki Mediów oraz Instytut Filologii Klasycznej i Kulturoznawstwa UKSW zapraszają na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową "Poetyka i antropologia przekazów perswazyjnych (rejony artystycznych tekstów kultury)".
Przestrzeń jako kategoria poetyki
Pracownia Teorii i Antropologii Literatury (Uniwersytet w Białymstoku) zaprasza na kolejną konferencję z cyklu „Przestrzeń jako kategoria poetyki” poświęconego problematyce przestrzeni w perspektywie poetyki historycznej i teorii literatury.
Poszerzanie poetyki: Figury, chwyty, struktury tekstowe / ogólnopolska konferencja naukowa
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej "Poszerzanie poetyki: Figury, chwyty, struktury tekstowe", która odbędzie się na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego 9–10 września 2019 roku.
Prze-/wkład. Wokół współczesnych praktyk przekładowych
Fundacja „Centrum Międzynarodowych Badań Polonistycznych” serdecznie zaprasza na dyskusję "Prze-/wkład. Wokół współczesnych praktyk przekładowych", która odbędzie się 7 grudnia 2017 o godz. 18:00 w Domu Literatury w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 87/89). Wstęp wolny.