Event
Zaproszenie do publikowania tekstów do nowego numeru czasopisma „Creatio Fantastica”
Redakcja czasopisma „Creatio Fantastica” ogłasza nabór artykułów naukowych, przeglądowych oraz esejów recenzyjnych do 60. numeru pisma, który poświęcony będzie fantastyce historycznej, historiom alternatywnym i kontrfaktyczności.
Tematyka numeru skoncentrowana przede wszystkim będzie wokół :
- studiów nad narracjami kontrfakty cznymi i fantastyką historyczną (allohistoriami) w literaturze, filmie, grze wideo, serialu czy komiksie;
- problemów teoretycznych i genologicznych (jak definiować fantastykę historyczną, czym są allohistorie i narracje kontrfaktyczne, jak funkcjonują one względem ponowoczesnych nurtów kwestionujących obiektywizm historyczny);
- interpretacji klasycznej i najnowszej literatury nurtu allohistorycznego, poczynając od Guya Gavriela Kaya, Lian Hearn, a kończąc na Paulu Andersonie, Christopherze Prieście, Nealu Stephensonie i Susanny Clarke, w Polsce zaś - Krzysztofie Piskorskim, Andrzeju Sapkowskim czy Jacku Piekarze.
Artykuły naukowe w języku polskim o objętości minimum pół arkusza wydawniczego (20 tys. znaków ze spacjami bez bibliografii i przypisów) można przesyłać na adres redakcja@creatiofantastica.com w formacie .doc lub .docx.
Redakcja czeka na teksty do 31 stycznia 2019 pod adresem redakcja@creatiofantastica.com
Information
See also
Zaproszenie do współpracy z czasopismem „Guliwer”
Redakcja czasopisma o książkach dla dzieci „Guliwer” zaprasza do nadsyłania artykułów związanych z szeroko rozumianym patriotyzmem, niepodległością i historią w literaturze dla dzieci i młodzieży.
Zaproszenie do publikowania w kwartalniku naukowym „Humanities and Cultural Studies”
Redakcja kwartalnika naukowego „Humanities and Cultural Studies” zaprasza do nasyłania tekstów z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa, kulturoznawstwa, dydaktyki, pedagogiki i sztuki.
Zaproszenie do publikowania tekstów w czasopiśmie „Creatio Fantastica”
Redakcja czasopisma „Creatio Fantastica” zaprasza do publikowania w kolejnym numerze pisma poświęconego fantastyce naukowej (hard science fiction) i upamiętniającego twórczość Ursuli K. Le Guin.
Zaproszenie do publikacji w „Pracach Literaturoznawczych”: Twórczość Stanisława Lema i jej konteksty kulturowe
27 listopada 2020 roku Sejm Rzeczypospolitej Polski ustanowił patronów 2021 roku. Wśród nich znalazł się Stanisław Lem. Jako redakcja naukowego periodyku, poświęconego literaturze i kulturze od czasów najdawniejszych do współczesności, chcielibyśmy przyłączyć się do udziału w obchodach Roku Stanisława Lema, i zaprosić do publikacji w „Pracach Literaturoznawczych”, istniejących przy Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, pod hasłem: Twórczość Stanisława Lema i jej konteksty kulturowe.